Забава

 • Стил 11.02.2014 13:10

  Совети за организирање на домот

  Несесерот за шминки не е секогаш најдобриот начин за чување на средствата за разубавување. Многу попрегледно би било доколку ги наредите на магнетна плоча (ќе треба да залепите мали магнетчиња и на секое парче шминка).

 • Здравје 11.02.2014 12:59

  За и против за вегетаријанската исхрана

  Добро испланираната вегетаријанска диета може да ги исполни сите потреби на луѓе од сите возрасти, па дури и на деца, како и бремени жени и доилки.

 • Здравје 11.02.2014 12:44

  Престанете да се жалите и почнете да живеете

  Престанете да се жалите дека немате доволно време за себе и станете еден час порано.Ако спиете  седум часа ноќе  и работите осум часа секој ден ,сепак имате уште шеесет и три часа слободно време секоја недела да ги направите сите оние нешта што сакате да ги направите .Ако не сте исполнети или сре

 • Сцена 10.02.2014 15:50

  Калимеро во 3Д формат

  Цртаната серија која своевремено беше ултра популарна наскоро ќе биде емитувана во 3Д формат.
   
 • Сцена 10.02.2014 14:41

  Техно подиум и енергија во Скопје

  Скопјани го сакаат техното. Доказ за тоа беше многубројната публика која изминатава сабота во редици чекаше за да влезе во просториите на спортскиот центар „Борис Трајковски“. А таму, вистински спектакл.

 • Стил 10.02.2014 12:55

  Да се поедностават комплицираните одлуки

  Парите ќе играат голема улога во повеќето од големите одлуки кои ги правите, а парите секогаш ќе ви создаваат главоболки.

 • Здравје 10.02.2014 12:52

  Претешки училишни чанти

  Колку е детето помало, тоа е помалку дозволено оптоварување, а за децата меѓу 6 и 7 години не би смеело да изнесува повеќе од 5-10 отсто од нив

 • Здравје 10.02.2014 12:47

  Стоп за непријатното потење

  Абнормалното потење е навистина непријатен момент меѓу луѓето, влијае на квалитетот на животот и предизвкиува стресни и непријатни ситуација.

 • Здравје 07.02.2014 14:28

  40% повеќе грипосани од лани

  Вкупниот број заболени од грип во Македонија од почетокот на сезоната 2013/201

 • Здравје 06.02.2014 16:08

  Штедат енергија, но го загрозуваат животот!

  Европската унија во сите земји-членки забрани класични светилки од 25 до 100 вати, но берлински истражувачи тврдат дека штедливите светилки што се фаворизираат се исклучително штетни. Штедат енергија, но не и здравјето и животот.

Pages