Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 25.11.2014 14:07

  Потписот е само формалност

  По изјавата на шефот на шампионскиот тим на Мецедес Тото Волф, дека освоените титули во конкуренција на возачи и конструктори е само почеток на една нова ера мислејќи протиоа и на долгорочната соработка со нов

 • Формула 1 24.11.2014 15:40

  Хамилтон шампион, Рикардо возач на сезоната

  Дел од џет-сетот,со девојка поп ѕвезда,со приватен авион, со најголема заработка според Д Тајмс од преку 70 милиони фунти, со слабост кон Харибо бомбоните и месото на скара. Светот го доби новиот шампион во Формула 1.

 • Формула 1 23.11.2014 17:11

  Хамилтон е новиот шампион

  „Луис, ти си легенда“- беа зборовите на принцот Хари на тимското радио на Мерцедес на крајот од трката за големата награда на Абу Даби-последна во 65-тата сезона на формула 1 шампионатот.

 • Формула 1 22.11.2014 16:04

  Росберг на пол во Абу Даби

  Потврдена доминацијата на Мерцедес и во гламурот на истокот. Одново 1-2 на стартот за возачите на сребрените стрели во пресрет на последната трка во сезоната за големата награда на Абу ДАби.

 • Формула 1 21.11.2014 15:35

  Хамилтон или Росберг

  По 8 месеци,18 трки, 5500 извозени километри и многу контроверзи, Формула 1 шампионатот кулминацијата ќе ја доживее претстојниот викенд на патеката во Абу Даби. Конечно и одговор на последното прашање, кој ќе биде новиот светски шампион?

 • Формула 1 20.11.2014 17:25

  Фетел во Ферари, Бјанки надвор од кома!

  Од 2008-ма Ферари нема титула во конкуренција на конструктори, од 2007-ма нејзин возач не бил шампион, славниот формула 1 тим не е меѓу најдобрите ниту оваа сезона, па нешто мораше да се менува.

 • Формула 1 17.11.2014 15:33

  Со донации во Абу Даби

  Екипата на Ктерхам соопшти дека ќе настапи на последната трка во сезоната што претстојниот викенд ќе се вози на патеката во Абу Даби.

 • Формула 1 11.11.2014 14:54

  Берни ги враќа В8

  Најновиот предлог на првиот човек на Ф1,Берни Еклстон е враќање на осумцилиндричните мотори во болидите на Формула 1.Не е тајна дека новите В6 агрегати не ја исполнија целта, ниту се побрзи, ниту поевтини, а го загубија и препознатливиот звук на Ф1.

 • Формула 1 10.11.2014 13:42

  Ништо не е готово, до финалниот метар

  Нико Розберг победи во Бразил, Хамилтон води, на последната трка ќе се доделуваат двојни бодови, титулата не е решена.
   
 • Формула 1 09.11.2014 22:29

  Рекорд на Мерцедес, титулата ќе се решава на крајот

  Нико Розберг стигна до 5-та победа сезонава и ја продолжи возбудата во битката за титулата, во Формула 1 шампионатот.

Pages