Стил

Блог вести

 • Стил 21.10.2021 10:08

  Зелена боја е во тренд

  Зелената боја смирува и создава добро расположение. Асоцира на разлистани дрвја, на шума, на градини. Зелената боја сега можете да ја облечете и на вас. Таа е еден од фаворитите за бои на облека.

 • Стил 01.10.2021 09:07

  Летни фустани и во есен

  Крајот на летото не значи дека треба да ги тргнете летните фустани. На неколку едноставни начини, можете да продолжите да ги носите и во есен.

 • Стил 26.08.2021 11:05

  Модниот стил на Французинките

  Французинките се познати како шик и посебни жени. Во што е нивната тајна?

  Пред сѐ, тие инвестираат во квалитетна козметика, квалитетни препарати за нега на кожата. Шминката е дискретна, исто се однесува и за изгледот на ноктите.

 • Стил 22.07.2021 11:47

  Бисери- класичен моден додаток

  Модните додатоци го заокружуваат секој аутфит. Тие варираат во зависност од модата, ги следат трендовите. Честопати, токму со моден додаток може да се даде модерен тон на вашата комбинација на облека.

 • Стил 15.07.2021 12:42

  Подготовки за онлајн состанок

  Денес, кога состаноците сѐ повеќе се оддржуваат онлајн, полезно е да се знаат некои основни работи за да изгледате поубаво.

  Добра вест е дека камерите на лаптоп и на телефон, не се толку осетливи, не даваат сосема јасна слика, па прикриваат и некои од недаостатоците.

 • Стил 29.06.2021 13:02

  Потонатиот град Кекова

  Кекова не е позната само по прекрасното тиркизно море, туку и по античкиот и мистериозен потонат град.

 • Стил 28.06.2021 12:37

  Адреналинско доживување со жичница Олимп на планината Тахтали

  Туристите кои ја посетуваат Анталија, неизоставно треба да ја доживеат и ретката можност за возење со спектакуларната жицница Олимп на планината Тахтали.

 • Стил 28.06.2021 12:31

  Античкиот град Олимпос

  Античкиот град Олимпос се наоѓа во близина на градот Кемер, во провинцијата Анталија, на медитеранскиот брег на Турција.

 • Стил 25.06.2021 15:28

  Црквата во Демре ја крие тајната за животот и смртта на Св. Никола

  Некогаш познат како античкиот град Мира, денеска именуван како Демре, е град кој е едно од светите места за православните христијани и римокатолиците, но оттука потекнува и  и историската инспирација за митот за  Дедо Мраз.

 • Стил 24.06.2021 15:29

  Рафтинг авантура на кањонот Копрулу

  Ако сте веќе во Анталија, популарната туристичка рута за ова лето, можете да го збогатите задоволството од патувањето со посета на реката Копрулу, која мешајќи ги тиркизната и зелената боја, одблеснува со раскошен сјај.  Спектакуларниот кањон Копрулу е заштитено подрачје и простор кој е прогласен

Pages