Стил

Блог вести

 • Стил 13.01.2022 12:46

  Враќање на мини здолништата

  Мини должината од кога е измислена, всушност никогаш не излегла од мода.

  Но, има периоди како изминатиов, кога поактуелни беа, миди здолништата, различни должини под колена.

 • Стил 28.12.2021 11:34

  Значењето на боите во домот

  Боите во домот ги избираме според трендовите и според нашиот вкус.

  Но, уредувањето на домовите не е само работа на естетика. Вжно е, да се водиме од своето лично чувство и стил.

  Правилниот избор на бои, може да помогне да се чувствуваме поопуштено и посмирено.

 • Стил 23.12.2021 11:28

  Мал црн фустан за повеќе комбинации

  Малиот црн фустан е нешто што секоја жена треба да го има во својот плакар. Незаменлив е за повеќе пригоди.

  Во зависност од модните додатоци, може да се облече во свечени пригоди, ако се искомбинира со бисери или елегантен накит. Тука, одговараат и елегантни чевли, најчесто салонки.

 • Стил 17.12.2021 14:19

  Машка нега на лицето

  Денес, и мажите практикуваат да се негуваат. Поминаа времињата кога за мажите беше доволно да се избричат и да стават лосион и дезодоранс после туширање.

 • Стил 09.12.2021 10:24

  Ретро фризури

  Припадничките на постарите генерации ги помнат гризурите на тогашните познати светски личности од областа на филмот, музиката, уметноста.

  Станува збор за коси со богат изглед, со бујност,која се постигнува со степенсто потстрижување.

 • Стил 02.12.2021 09:06

  Плетена облека

  Новата сезона на голема врата, повторно ги внесе плетените работи во гардеробата. Притоа, плетено може да биде сѐ, од глава до петици.

  Блузите се традиционални за студените денови. Нудат удобност, топлина и многу можности за комбинирање со другите делови на облеката.

 • Стил 25.11.2021 14:27

  Време за ролки

  Со доаѓањето на постудените денови, доаѓа и времето на ролки. Убаво го топлат вратот, а ја истакнуваат и бистата. Изборот е навистина голем, комбинациите исто така.

 • Стил 18.11.2021 13:55

  Штепувани зимски јакни во тренд оваа сезона

  Што е карактеристично за зимските јакни оваа сезона? Со еден збор- штепувано, на различни парчиња и модели.

  И боите нудат широк спектар, земјени тонови, пастелни, јаки бои.

 • Стил 12.11.2021 11:00

  Кармин за повеќе намени

  Техниките на шминкање, популарни во времето на нашите баби повторно се актуелни. Жени ширум светот, своите образи почнаа да ги бојат со кармин.

  Сега, до поубави црти на лицето и свеж изглед се доаѓа со црвен кармин. И познатите блогерки, го прифатиле овој тренд за убавина.

 • Стил 04.11.2021 10:09

  Основни парчиња облека

  Што треба да се има во плакарот, како основни парчиња облека? Долгата бела кошула дава нота на елеганција и на секојдневните пригоди, во лето може да се носи со здолниште и панталони, во зима над ролка.

Pages