Забава

 • Здравје 14.03.2024 10:25

  Придобивки од матичен млеч

  Матичниот млеч се користи како природен лек за разни состојби, а многумина велат дека е најздравиот производ од природата. Има антивоспалителни и антибактериски својства, а исто така е антиоксиданс. Содржи и специјални протеини и витамини од групата Б.

 • Сцена 13.03.2024 12:02

  Изложба на јапонски кукли во Археолошкиот музеј

  Патувачката изложба на јапонски кукли „Нингјо“ се отвора денес во Археолошкиот музеј во Скопје.

 • Сцена 13.03.2024 11:40

  Одбележување на Денот на италијанскиот дизајн 2024 во Чифте амам

  Амбасадата на Италија во Скопје и ИТА Скопје во соработка со Националната галерија на Република Северна Македонија со задоволство ве канат на прославата на Денот на италијанскиот дизајн 2024 година.

 • Здравје 12.03.2024 10:33

  Чиа- супер храна корисна за целиот организам

  Чиа семето е богато со разни хранливи материи и е одличен додаток во исхраната. Ако почнете да го консумирате редовно, ќе почнете да ги забележувате придобивките за само еден месец. Од поздраво срце и подобра дигестија, па сè до намалување на холестеролот.

 • Сцена 12.03.2024 10:17

  Адам Сендлер, Марго Роби и Том Круз-најплатени глумци во 2023

  Адам Сендлер е најплатениот глумец во Холивуд за изминатава година, според списанието „Форбс“. Тој заработил 73 милиони долари, пред сè благодарение на договорот со „Нетфликс“ и неколкуте филмови со коишто е актуелен. Комичарот последен пат беше на врвот на таа топ-листа во 2002 година.

 • Сцена 11.03.2024 09:15

  „Опенхајмер“ е апсолутен победник 96. доделување на наградите Оскар

  „Опенхајмер“ е апсолутен победник на 96. доделување на наградите Оскар, со освоени седум статуетки за најдобар актер, споредна машка улога, режија, монтажа, кинематографија, музика и филм на годината. Килијан Марфи ја доби наградат оскар за најдобра машка улога за филмот „Опенхајмер“.

 • Сцена 10.03.2024 10:22

  96. Оскари вечер на МТВ

  Вечерва од 23.30 ексклузивно на Македонската Телевизија  ќе се емитува преносот од 96-тото доделување на Оскарите, престижната филмска

 • Сцена 07.03.2024 14:53

  96. Оскари в недела на МТВ

  В недела, 10 март од 23.30 ексклузивно на Македонската Телевизија  ќе се емитува преносот од 96-тото доделување на Оскарите, престижната филмска награда на Академијата за филмски уметности и науки.

  Водител на шоуто во театарот Долби во Холивуд ќе биде Џими Кимел.

 • Сцена 07.03.2024 09:00

  СИЛАТА ЕУ МЛАДИТЕ со концерт на Артан Лили и Занаду во МКЦ

  Музичката програма на платформата СИЛАТА ЕУ МЛАДИТЕ продолжува и овој петок на 8-ми март со уште еден целовечерен настан кој ќе се одржи во Младинскиот културен центар.

 • Сцена 06.03.2024 10:29

  Ретроспективата „Великаните на Браќа Манаки“ продолжува и во март

  Во пресрет на 45-ото издание на Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“ Кинотеката на Македонија, фестивалот, Центарот за култура Битола организираат ретроспектива на култни филмови чии кинематографери се некои од досегашните лауреати на „Б

Pages