Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 03.07.2015 17:10

  Победа што значи престиж

  Неколкупати ставана на листата за отстрел,со тенденција да го загуби местото во календарот на најбрзиот спорт,легендарната патека и натаму останува дел од Формула 1 шампионатот,со богата историја зад себе и како една од трите патеки што се возеле во првата сезона,а и натаму опстојуваат и ја испиш

 • Формула 1 21.06.2015 16:32

  Розбегр пред Хамилтон, Маса на подиумот

  11-та победа на Нико Розберг во кариерата, 3-та сезонава, по маестралниот викенд во Австрија. Да не беше грешката во финалните метри во квалификациите, ова ќе беше можеби најдобриот настап на Германецот сезонава.
 • Формула 1 20.06.2015 16:34

  Хамилтон повторно доминира

  Луис Хамилтон ја освои 7-та од можни 8 пол позиции сезонава, ќе стартува прв на трката за ГН на Австрија, утре од 14 часот во живо на МТВ.

 • Формула 1 07.06.2015 23:18

  Хамилтон по 4-ти пат победи во Канада

  Тргна од првата позиција и заврши на неа за 37-ма победа во кариерата,4-та сезонава и 4-та на канадското гран-при по дебитантската во 2007-та.

 • Формула 1 06.06.2015 23:01

  44-та пол за 44-Хамилтон

  44-та пол позиција во кариерата за возачот на болидот со број 44.А, и првата ја освои како дебитант токму на канадското гран-при пред 8 години.

 • Формула 1 05.06.2015 18:00

  Тешка,но и омилена

  14 свиоци,две ДРС зони и неколку долги правци ги очекуваат возачите во Формула 1 на 7-та трка во сезоната на најбрзата патека позната по ѕидот на шампионите и по името на еден од нив Жил Вилнев. Големата награда на Канада е новиот предизвик.

 • Формула 1 24.05.2015 18:16

  Росберг победи, Хамилтон загуби добиена трка

  Грешка или намера,контроверзна завршница на трката за големата награда на Монако.Хамилтон загуби добиена трка,Росберг среќно по трет пат едноподруго го освои Монте Карло, а погрешната проценка во боксот на Луис ја искористи и Фетел кој се пласира на втората позиција.

 • Формула 1 23.05.2015 17:12

  Прв пол за Хамилтон во Монако

  Ако се суди според традицијата и поновата историја која вели дека на 10 од последните 11 трки за големата награда на Монако триумфирал возачот што е на пол-позиција,тогаш актуелниот шампион и лидерот во генералниот поредок Луис Хамилтон е најблиску до победа на утрешната трка низ улиците на Монте

 • Формула 1 21.05.2015 17:29

  Богатство, гламур, престиж

  Со Индијанаполис 500 и 24 часа Ле Ман, трката за големата награда на Монако влегува во единствената категорија-легендарна трка на која и настапот е престиж,а победата влез во историја.Трка што веднаш асоцира на најголемите во најбрзиот спорт,легендарниот Сена кој е недостижен со 6 победи, Михаел

 • Формула 1 10.05.2015 16:39

  Прва победа сезонава за Розберг

  Германецот ја материјализира пол позицијата во тримф, што го доближи до првата позиција, во генералниот поредок. Мерцедес останува неприкосновена екипа по 5 викенди, во 66-та Формула 1 сезона. 
   

Pages