Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 09.05.2015 16:28

  Прва пол позиција сезонава за Розберг

  Прва добиена битка за Германецот, во директната пресметка со кллупскиот колега, во двобојот за титулата.
   
 • Формула 1 19.04.2015 20:31

  Хамилтон најбрз во Бахреин

  Нова,трета победа сезонава,36-та во кариерата и втора на бахреинското гранд-при за актуелниот ф1 шампион Луис Хамилтон.

 • Формула 1 18.04.2015 19:03

  Хамилтон на пол во пустината

  Ако квалификациите се мерило,тогаш за очекување е возбудлива трка за големата награда на Бахреин.Не поради новата,4-та во серија пол позиција за актуелниот шампион Луис Хамилтон туку поради добрите квалификациски перфоманси на болидите на Ферари.

 • Формула 1 17.04.2015 17:41

  Ф1 е во Бахреин

  Победите на Хамилтон во Австралија и Кина потврдија дека Мерцедес и натаму е прв фаворит,но триумфот на Фетел во жештините на Малезија ја најави и конкурентноста на Ферари во новиот шампионат.Токму високите температури најавени за квечерината во Бахреин најавуваат нова интересна трка на една од н

 • Формула 1 29.03.2015 15:39

  Триумфален кам-бек на Ферари

  Победа на Фетел, победа за Ферари. Звучи чудно, но е вистинито. Со рекордниот 7-ми триумф во Малезија, Италијанците се радуваат прв пат по шпанското Гран При 2013-та, а Фетел е исто така рекордер на Сепанг, со 4 победи.
   
 • Формула 1 14.03.2015 10:09

  Доминаторот продолжува да доминира

  Луис Хамилтон ја потсети конкуренцијата кој е светски шампион и на стартот на новата сезона, извозе маестрални квалификации на Алберт Пaрк во Мелбурн, за 39-та пол позиција во неговата кариера.
   
 • Формула 1 13.03.2015 20:15

  Формула 1 останува на МРТ и во следните 3 сезони

  Најатрактивното натпреварување во авто спортот ја стартува својата 66 сезона задутре на “Мелбурн парк“ со трката за Големата награда на Австралија. На денешниот тренинг најбрзи беа возачите на Мерцедес, Нико Розберг и Луис Хамилтон.

 • Формула 1 03.03.2015 13:50

  Алонсо гледач во Австралија

  На 10 дена до официјалниот старт на новата Ф1 сезона, официјално од екипата на Мекларен стигна потврдата дека Фернандо Алонсо нема да настапи на првата трка во во новиот шампионат на патеката во Мелбурн парк.

 • Формула 1 05.02.2015 12:33

  Ако денот по утрото се познава...

  Дали Ферари конечно има болид за атак на светската титула? Според претсезонските тестирања во Херез најавено е враќање на победничките патеки на тимот од Маранело.

 • Формула 1 26.11.2014 15:40

  Хонда работи само во гаража

  По завршувањето на сезоната Ф1 тимовите останаа на патеката Јас Марина во Абу Даби на првите тестирања за следниот шампионат.

Pages