Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 19.03.2022 18:10

  Леклер на пол во Бахреин

  Возачот на ферари Шарл Леклер ќе стартува од пол позицијата на утрешната трка за големата награда на Бахреин откако имаше најдобро време во квалификациите,како потврда за одличните перфоманси на новиот мотор на Ферари и потврда  на стравувањата на Мерцедес дека се половина секунда зад Ферари.Се
 • Формула 1 15.03.2022 21:17

  Време е да се отворат картите

  Претстојниот викенд со трката за големата награда на Бахреин ќе стартува 73-тата сезона во формула 1.

 • Формула 1 11.03.2022 11:52

  Мерцедес подготвен да полета

  На 10-тина дена до стартот на новата сезона во формула 1 многу полемики отвори новиот изглед на болидот на Мерцедес.

 • Формула 1 16.12.2021 14:14

  Мерцедес се откажа од тужба, Верстапен првак

  „Мерцедес“ нема да се жали на исходот од последната трка сезонава за Големата награда на Абу Даби, која се возеше во неделата, со што е потврдено дека Холанѓанецот, Макс Верстапен е нов светски првак во Формула 1.

 • Формула 1 08.09.2021 11:26

  Расел потпиша за Мерцедес

  Возачот на Вилијамс, Џорџ Расел, следната сезона ќе настапува за Мерцедес во светскиот шампионат во Формула 1, објавено е на официјалната веб-страница на германскиот клуб.

 • Формула 1 31.10.2017 11:45

  Хамилтон: Сакам да бидам подобар следната година

  Луис Хамилтон пред два дена ја обезбеди својата четврта титула светски шампион во Формула 1. Тој на две трки пред  крајот на сезоната, веќе размислува за идната година.

 • Формула 1 17.04.2016 10:59

  Три од три за Росберг

  Три од три за Росберг во новата сезона.

 • Формула 1 16.04.2016 11:32

  Росберг од пол, Хамилтон од „пит“

  Росберг од пол,Хамилтон од последната позиција на старот,Риакрдо на Ред Бул веднаш до Росберг и веднаш зад нив двоецот на Ферари раиконен –Фетел од вториот ред во пресрет на трката за големата награда на КИна.

 • Формула 1 15.04.2016 13:47

  Најава за возбудлив викенд во Шангај

  Најдобрите времиња на двоецот на Ферари Раиконен-Фетел на вториот слободен тренинг, казната од 5 места на стартот за промена на менувачот на актуелниот шампион Хамилтон, враќањето на стариот систем и можноста за дожд во квалификациите како и атрактивната патека во Шангај се најава за возбудлив Ф1

 • Формула 1 31.03.2016 19:22

  ГП Бахреин без тројниот победник Алонсо

  Пилотот на Мекларен, Френандо Алонсо не доби дозвола од ФИА да вози на единствената формула трка на Блискиот исток, ГП на Бахреин. Лекарскиот тим на Светската асоцијација процени дека тројниот победник во Бахреин, Алонсо не е здравствено подготвен по инцидентот на трката во Австралија.

Pages